facebook

Aparaty

Oferuję szeroki wachlarz aparatów słuchowych, spełniających wszelkie wymagania i obejmujących pełen zakres ubytków słuchu. Proponuję pacjentom szeroki wybór spośród różnych modeli i poziomów technologicznych: od maleńkich aparatów wewnątrzusznych /ITE/ po aparaty zauszne /BTE/, czy wszechstronnych aparatów ze słuchawką w uchu /RIC/.

 

ITE aparaty wewnątrzuszne
Pacjenci preferujący dyskretne rozwiązania mogą wybrać małe aparaty wewnątrzuszne, dopasowane indywidualnie do ucha użytkownika. Modele te są prawie niewidoczne i i nie sprawiają wrażenia, ze użytkownik nosi aparat słuchowy. Sa wyposażone w odpowiednią moc, technologię i wygodę.

Aparaty wewnatrzuszne robione są na zamówienie. Mogą one pomagać osobom z ubytkiem słuchu od lekkiego do średniego. Wyróżnia się dwie grupy tych aparatów: wewnątrzkanałowe i wewnątrzuszne. Zostały one stworzone dla osób dorosłych, które zdążyły wykształcić mowę przed wystąpieniem niedosłuchu. Dorośli są często skłonni do kompromisu pomiędzy wyglądem aparatu, a zdolnościami słyszenia.
 
 
BTE aparaty zauszne
To aparaty dla osób, które preferują wysoki poziom komfortu użytkowania i obsługi. Oferuję szeroką gamę zausznych aparatów słuchowych, wyposażonych w najnowszą technologię dla wszystkich ubytków słuchu.
RIC - słuchawka w kanale
Modele ze słuchawką w kanale posiadają znacznie mniejszą obudowę, która znajduje się za uchem. Mimo to, pozwalają na pełne wykorzystanie nowoczesnej technologii, łącznie z transmisją dźwięku bezpośrednio do ucha. To sprawia, żę są idealne dla osób lubiących silne i za razem delikatne rozwiązania m na wysokim poziomie technologicznym.
 
 
System CROSS, BICROSS
Kiedy jedno ucho jest głuche a drugie słyszy dobrze, nie jesteśmy w stanie poprawić słuchu stosując zwykły aparat słuchowy. Jeżeli podamy dźwięki do głuchego ucha nie przyniesie to pożądanych efektów. Osoba, która próbuje nosić aparat po stronie głuchej, może odczuwać tylko drgania, ale nie spowoduje to lepszej słyszalności, czy lepszego zrozumienia mowy. W takim przypadku można zastosować system Cros, gdzie po stronie ucha niesłyszącego zakładamy tzw. nadajnik, czyli w uproszczeniu obudowę aparatu zawierającą mikrofon, natomiast na stronę przeciwną odbiornik czyli aparat słuchowy który nie wzmacnia dźwięków. W ten sposób dźwięki po stronie głuchej zbierane są przez mikrofon i przekazywane do urządzenia założonego na uchu zdrowym.
Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiamy lokalizację dźwięku i zrozumiałość mowy w sytuacjach hałaśliwych. Rozwiązanie to jest w pełni bezprzewodowe a samo urządzenie praktycznie niewidoczne.
W przypadku kiedy jedno ucho jest głuche a drugie obarczone niedosłuchem, stosujemy system BiCros. Jedyna różnica pomiędzy systemamiCros i BiCros jest taka, że po stronie ucha z niedosłuchem założony jest standardowy aparat słuchowy który dodatkowo wzmacnia dźwięki.
Aparaty dla małych dzieci
Małe dzieci powinny mieć dopasowany aparat noszony za uchem /BTE/. Aparaty mają niewielkie rozmiary, różne odcienie, sliczne kolory i są pomocne przy szerokiej gamie niedosłuchów. Starsze dzieci mogą korzystać z aparatów wewnątrzusznych (ITE/ITC) lub zausznych z kanałową słuchawką. Mikrofon aparatu znajduje się w obudowie aparatu BTE, słuchawka natomiast umieszczana jest głęboko w kanale słuchowym. Dzięki temu aparaty zauszne mogą być mniejsze i bardziej eleganckie. Aparat dla dzieci pozwala nie tylko lepiej słyszeć zewnętrzne czynniki, ale również łączy się za pomocą Bluetooth ze smartfonami dzięki czemu dzieci mogą swobodnie słuchać muzyki czy oglądać telewizję.

 

Aparat słuchowy Phonak Sky™ Link M. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Medifon protetyka słuchu Ewa Rutkowska. z siedzibą w Kłodzku, producent Sonova AG, upoważniony przedstawiciel: Sonova Deutschland Gmbh.

Aparatów wewnątrzusznych nie zaleca się dzieciom , które wymagają możliwie najlepszego odbioru sygnałów. Aparaty typu ITE mogą stanowić opcję dla starszych dzieci. Dla maluchów, które nie wykształciły jeszcze zdolności nauki języka i mowy aparaty zauszne oferujące wiele korzyści w porównaniu z innymi modelami są najbardziej odpowiednią technologią. Najważniejszą zaletą jest ich elastyczność w zapewnieniu odpowiedniej stymulacji dźwiękowej, co pozwala na rozwój centralnego układu słuchowego w mózgu.

To czy Twoje dziecko powinno nosić jeden czy dwa aparaty zależy głównie od rodzaju niedosłuchu. Jeśli ubytek słuchu jest w obojgu uszach dziecka zaleca się wówczas zastosowanie dwóch aparatów, aby pomóc dziecku w lokalizacji dźwięku i lepszemu rozumieniu mowy zwłaszcza w głośnych środowiskach akustycznych.
 


Badania wskazują, że większość osób mających problemy ze słuchem ma ubytki symetryczne. Oznacza to, że zarówno lewe jaki i prawe ucho ma podobną dysfunkcję . Założenie tylko jednego aparatu słuchowego doraźnie pomaga i ucho wraz z dalszą drogą słuchową będzie funkcjonować prawidłowo. Niestety drugie ucho bez aparatu słuchowego nie odbiera dźwięków, a mózg stopniowo odzwyczaja się od ich aktywnego przetwarzania.

Jest kilka powodów dlaczego wzmocnienie obustronne słuchu przynosi wymierne efekty. Dwa aparaty przywracają naturalne funkcje słyszenia takie jak lokalizacja źródła dźwięku, słyszenie rozmówcy z różnych kierunków, poprawa zrozumienia mowy zwłaszcza w hałasie. Budowa naszej drogi słuchowej i mózgu wskazuje na to, że uszy nie są dwoma oddzielnymi organami, a drogi słuchowe krzyżują się i działają z natury współzależnie. Dobre zrozumienie mowy przy użyciu dwóch aparatów słuchowych wymaga mniejszej głośności ze względu na efekt sumowania dźwięku z obu stron. Największą korzyść z obuusznego zaaparatowania uzyskujemy w sytuacji słuchania rozmówcy na tle hałasu dzięki zjawisku obuusznej różnicy poziomu tła akustycznego.

Czasami zamiast jednego aparatu z najwyższej półki lepiej sięgnąć po dwa nieco tańsze - efekt końcowy może okazać się lepszy.
Sprawdź sam co potrafią najnowocześniejsze aparaty słuchowe. I nie martw się o koszty na tym etapie. Zawsze można znaleźć rozwiązanie, na które będziesz mógł sobie pozwolić! Pamiętaj o tym, że poprawa słyszenia nie jest stanem przejściowym. Jest to długotrwała inwestycja gwarantująca lepsze samopoczucie.

 

 
 
 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem słuchu.
Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są do używania w połączeniu do aparatów
słuchowych.

Podmiot prowadzący reklamę: Medifon Aparaty Słuchowe